Kdo jsme a co nabízíme?

Zajišťujeme provoz a správu systémů

K dodávaným systémům nabízíme hosting a správu tak, aby se naši zákazníci o tyto činnosti nemuseli starat.

Zajímavý je zejména aplikační hosting, který je pro zákazníky dostupný již za minimální poplatky.

Vyrábíme a provozujeme moderní cloudové aplikace, které jsou bezpochyby největším fenoménem aktuálního IT.

Za revoluční výhodu považujeme princip "software jako služba", který takřka eliminuje potřebu řešit vlastní IT.


© 2011 CodeBerry všechna práva vyhrazena

Hosting serveru obnáší umístění do vhodné místnosti (zabezpečení, klimatizace, nepřerušitelné napájení, sucho, bezprašnost) a připojení k síti, často k páteřnímu internetu.

Správa serveru obnáší veškerou činnost potřebnou pro dlouhodobě bezproblémový provoz. Tj. prvotní instalaci a oživení, průběžnou konfiguraci a aktualizaci, zabezpečení, zálohování, dohledování či promptní řešení vzniklých problémů a závad.

Aplikační hosting znamená, že poskytoval neposkytuje zákazníkovi celý server, ale pouze konkrétní aplikaci na serveru běžící.

Jeden server typicky dokáže obsloužit více aplikací zároveň, jeho kapacitu tedy sdílí více zákazníků. Poplatky za službu jsou díky tomu mimořádně příznivé.

Cloudové aplikace jsou dostupné přes internet a v internetu mají uložená i veškerá data svých uživatelů. Stačí tedy na libovolném počítači do prohlížeče zadat příslušnou adresu a můžete pracovat - kdekoliv a kdykoliv.

Typickými cloudovými aplikacemi jsou např. Google Apps, sociální sítě jako Facebook nebo e-mailové služby typu Seznam.cz.

Technologie v dnešní době umožňují tímto způsob řešit i prakticky libovolnou firemní agendu - sdílení informací a dokumentů, řízení projektů a procesů, obchod a vztah se zákazníkem, účetnictví, atd.

Software jako služba znamená, že si jednorázově nekupujete software a hardware, o který se pak musíte starat, ale pořídíte si je od poskytovatele jako službu, typicky za měsíční poplatek. Poskytovatel se stará o veškeré související technické zajištění.

Potřebujete vyšší kapacitu? Stačí zavolat a navýšení objednat. Něco nefunguje? Stačí zavolat a službu reklamovat. Potřebujete poradit? Stačí zavolat a zeptat se.

Z pohledu "vlastního IT" se pak potřebujete starat pouze o fungující uživatelská PC a připojení k internetu.